Jak powstaje agenda PLNOG i co znajdzie się w programie PLNOG22? – PLNOG – Najważniejsza konferencja telekomunikacyjna w Polsce

Jak powstaje agenda PLNOG i co znajdzie się w programie PLNOG22?

Jak powstaje agenda PLNOG i co znajdzie się w programie PLNOG22?

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje agenda konferencji PLNOG? Dlaczego w programie pojawiają się takie, a nie inne tematy i skąd wiemy, że prelegenci to prawdziwi specjaliści, a nie jacyś przebierańcy?

Well, the Program Council is answerable for the value of the schedule - activists, experts, young talents and spongers of the Polish telecommunications industry. It is their responsibility to separate the grain from the chaff and to construct a program whose value will be appreciated by PLNOG participants.

Propozycje wykładów napływają do Rady z dwóch stron. Pierwsza część to sugestie zgłaszane bezpośrednio przez członków Rady, organizatorów, wreszcie przez Was – poprzez ankiety, które (yes, we really read them!;)). w trakcie trwania konferencji (tak, naprawdę je czytamy! ;)). Druga część to zgłoszenia, które spływają do nas za pośrednictwem formularza CfP, który znajdziecie na naszej stronie (https://archiwum.plnog.pl/2019-2/cfp22/). Aplikować może każdy i każdy nawet najbardziej szalony pomysł jest dyskutowany na forum Rady.

However, we all know that it is better to talk face to face than in virtual space. That is why, as organizers, we try to meet in person with the Program Council and establish a common battlefront for the future of telecommunications.

Jedno z takich spotkań miało miejsce właśnie w miniony weekend. Między 9 a 12 listopada we Wrocławiu wspólnie pracowaliśmy na kształtem dwudziestej drugiej edycji PLNOG.

Po sobotnim obiedzie spotkaliśmy się w sali konferencyjnej hotelu Śląsk, aby wybrać najciekawsze spośród zgłoszonych już prelekcji.

We divide lectures at PLNOG into three parts:

  • Wykłady techniczne, których staramy się zgromadzić jak as possible,
  • Soft skills i rozwój, czyli prelekcje poświęcone organizacji pracy w branży IT, historii telekomunikacji czy dyskusje nad technologiami przyszłości,
  • Inspiracje – wykłady i atrakcje, które ściśle nawiązują do motywu przewodniego i są luźno związane z telekomunikacją.

Prace nad agendą trwały do późnego wieczora, a poczynione ustalenia przegryźliśmy pizzą i zapiliśmy kieliszkiem wina. Na samym dole znajdziecie pierwsze potwierdzone prelekcje.

Z racji tego, że niedziela wypadła 11 listopada, dzień rozpoczęliśmy od obchodów stulecia niepodległości. Zaraz po odśpiewaniu hymnu znów zebraliśmy się w konferencyjnej salce i tak oto rozpoczął się drugi dzień prac nad agendą PLNOG22.

Wśród gorączkowych dyskusji rodziły się kolejne punkty obowiązkowe wiosennej edycji. Panele dyskusyjne, warsztaty i wyjątkowi goście – możecie być pewni, że tego nie zabranie podczas warszawskiego spotkania.

Because “man does not live by bread alone”, after lunch we went to an extraordinary place - Hydropolis. Wszystkim polecamy to fantastyczne, multimedialne muzeum poświęcone wodzie (której całkiem sporo było podczas poprzedniej edycji ;))! Można w nim podziwiać replikę batyskafu „Trieste”, poznać historię Jacques-Yves Cousteau, czy przekonać się jak działa śruba Archimedesa.

Po zakończeniu zwiedzania wróciliśmy do pracy nad agendą i układaniem prelekcji w sloty godzinowe.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania “Kolejkowa”, największej makiety kolejowej w Polsce. Twórcy miniaturowego świata dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie filigranowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Ta niezwykła wizyta pozwoliła nam nabrać perspektywy i stanowiła wspaniałe zakończenie trzydniowej przygody.

 

In the PLNOG Program Council took part:

  • Tomasz Brol
  • Andrzej Gab
  • Magdalena Figiel
  • Andrzej Karpiński
  • Marcin Kuczera
  • Piotr Wojciechowski
  • Jarosław Zieliński (telefonicznie)

PROIDEA members:

  • Olga Michaliszyn
  • Paulina Tomaszewska
  • Justyna Zielińska
  • Monika Żmuda

Wśród potwierdzonych prelekcji znalazły się m.in.:

  • Łukasz Jokiel – Lekko sprytne mieszkanie – czyli jak praktycznie połączyć różne rzeczy, aby domownikom żyło się lepiej
  • Marcin Kowalski – O instalacjach energii odnawialnej w DC
  • John Laban – Open Compute Project
  • Więcej zdradzimy już niebawem…

 

Pamiętajcie, że do 10 stycznia czekamy na zgłoszenia w ramach Call for Papers https://archiwum.plnog.pl/2019-2/cfp22/

Natomiast chętnych do dołączenia w szeregi Rady Programowej PLNOG zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego https://archiwum.plnog.pl/2019-2/formularz-zgloszeniowy/

To Wy tworzycie PLNOG i to dzięki Wam, to najlepsza konferencja telekomunikacyjna w Polsce! Wybory do kolejnej, rocznej kadencji odbędą się właśnie podczas warszawskiej edycji – zgłaszajcie siebie lub osoby, które według Was powinny mieć swój udział w tworzeniu merytorycznej strony PLNOG-a!

We keep working!